Kursy języka niemieckiego

  Kursy języka niemieckiego

   Nie prowadzimy obecnie kursów.

  W związku z otwarciem niemieckich rynków pracy, nawiązywaniem kontaktów biznesowych i rosnącym zainteresowaniem ofertą turystyczną Niemiec, coraz więcej Polaków chętnie uczy się języka niemieckiego. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, Polsko-Niemieckie Towarzystwo Akademickie w Krakowie kolejny rok z rzędu zaprasza na kursy języka niemieckiego.

  Typy i poziomy kursów

  1. Standardowe semestralne kursy grupowe, oferowane zarówno w semestrze zimowym (październik - styczeń) jak i letnim (luty - czerwiec), których celem jest przede wszystkim rozwijanie umiejętności komunikacyjnych oraz ogólnych kompetencji językowych.

  Nasze kursy adresowane są do młodzieży licealnej oraz osób dorosłych.  Lekcje odbywają się w małych grupach (od 5 do 9 osób).

  Oferujemy kursy na różnych poziomach zaawansowania, zarówno dla osób rozpoczynających naukę języka niemieckiego, jak i dla osób, które już się go uczyły. Każdy kurs rozpoczynamy od testu kwalifikacyjnego, który pozwala nam na dokładne określenie poziomu językowego danej osoby i stworzenie grup jednolitych pod względem poziomu, co przyczynia się do bardziej efektywnej nauki.

  Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy lub we wtorki i czwartki w godzinach popołudniowych i wieczornych. Każde spotkanie obejmuje 2 godziny lekcyjne (90 minut). Kurs semestralny obejmuje łącznie 56 godzin lekcyjnych.

  2. Kursy na indywidualne zamówienie w dowolnym terminie, o dowolnej intensywności oraz poziomie i profilu dopasowanym do potrzeb i oczekiwań osób zainteresowanych. Zapewniamy zarówno nauczanie indywidualne, jak i lekcje grupowe.

   

  Nasi Nauczyciele

  Zajęcia językowe prowadzone są przez doświadczonych nauczycieli, absolwentów filologii germańskiej, posiadających odpowiednie przygotowanie pedagogiczne.

   

  Gwarantujemy Państwu

  - profesjonalne przygotowane testu kwalifikacyjnego i podział kursantów na grupy językowe,

  - zajęcia w małych grupach językowych liczących od 5 do 9 osób,

  - ciekawe i urozmaicone zajęcia z najlepszymi lektorami,

  - możliwość zapisania się na dodatkowe zajęcia tandemowe, które odbywać się będą przy zainteresowaniu obu stron, zarówno Polaków jak i Niemców, uczestników naszych kursów języka polskiego. Zajęcia tandemowe mają formę konwersacji w parach dwujęzycznych moderowanych przez naszego lektora, 

  - monitorowanie postępów w nauce każdego uczestnika kursu,

  - dyplom uczestnictwa lub ukończenia kursu.

   

  Dlaczego MY?

  Od kilkunastu już lat Polsko-Niemieckie Towarzystwo Akademickie przyczynia się do współpracy i wymiany kulturalnej pomiędzy społeczeństwami Polski i Niemiec. Wymiana ta opiera się w dużej mierze na poznaniu języka sąsiada.

   

  Od lutego 1997 roku zajmujemy się organizacją kursów języka polskiego dla Niemców. Oferowane przez nas kursy odbywają się przez cały rok i cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Kursanci biorący udział w kursach języka niemieckiego będą mieli możliwość kontaktu z językiem niemieckim nie tylko w czasie zajęć z lektorem, lecz także w ramach dodatkowych warsztatów tandemowych. Zajęcia te będą organizowane przy obustronnym zainteresowaniu Polaków i Niemców biorących udział w naszych kursach. Podczas tych zajęć kursanci będą mieli możliwość rozwijania umiejętności mówienia oraz kompetencji interkulturalnych. Ilość miejsc w zajęciach będzie ograniczona, a o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Zajęcia przeznaczone są dla osób odznaczających się znajomością języka niemieckiego na poziomie minimum A2. Informacja o ewentualnych terminach warsztatów podawana będzie na bieżąco przez sekretariat.

   

  Jeśli są Państwo zainteresowani naszymi kursami i chcieliby uzyskać dodatkowe informacje, zapraszamy do skontaktowania się z biurem Towarzystwa:

  przez e-mail: info [małpa] kursyniemieckiego.com

  telefonicznie: +48/12/638 36 70

  Polsko-Niemieckie Towarzystwo Akademickie
  ul. Bronowicka 58/5
  30-091 Kraków
  Tel/Fax: 0048/12/638 36 70
  Tel.: 0048/ 518 158 901
  Web: www.pnta.pl
  E-Mail: info@pnta.pl
  © 2016 PNTA Realizacja: Agencja Interkatywna WebProm