Ubezpieczenie i podróż do Krakowa

Ubezpieczenie i podróż

Ponieważ cena kursu nie obejmuje ubezpieczenia, są Państwo proszeni o zawarcie ubezpieczenia na czas pobytu w Krakowie. Równocześnie proszę się upewnić, czy Państwa ubezpieczenie obejmuje opiekę lekarską i leczenie szpitalne w Polsce.

Waluta  


Obowiązującą walutą w Polsce jest polski złoty (PLN), który stanowi równowartość 100 groszy. 

 

Pieniądze można wymienić w wielu bankach, polecamy jednak punkty wymiany walut (kantory), które nie pobierają prowizji i oferują lepsze kursy wymiany.
   
Podróż do Krakowa

   
Dojazd do Krakowa organizują Państwo we własnym zakresie i na własny koszt. Mamy jednak nadzieję, że poniższe informacje okażą się przydatne przy planowaniu podróży.

 

Podróż samolotem


Lotnisko Kraków-Balice znajduje się 11 km od centrum miasta. Do centrum miasta można stamtąd dotrzeć autobusem miejskim nr 208. Jest to wygodny, a także najtańszy sposób dostania się do centrum miasta. Można dojechać również kolejką bezpośrednio do dworca głównego.

 

Osobom, które chciałaby dojechać do swojego miejsca zakwaterowania taksówką, proponujemy skorzystania z korporacji Icar Taxi, Mega Taxi lub Eco Taxi.

 

Podróż pociągiem

 

Jeśli planują Państwo podróż przez Warszawę, można skorzystać z wygodnego połączenia pociągiem ekspresowym lub InterCity do Krakowa. Pociągi te odjeżdżają co 1-2 godziny. Rozkłady jazdy są dostępne na stronie www.intercity.pl lub www.rozklad-pkp.pl. Nazwa głównego dworca kolejowego w Warszawie to "Warszawa Centralna", a w Krakowie - "Kraków Główny".

 

Podróż autobusem

 

Dodatkowe informacje na temat połączeń autobusowych z Krakowa można znaleźć na stronie www.rozklady.mda.malopolska.pl

 

Po przyjeździe do Krakowa:

 

Główne dworce: kolejowy i autobusowy znajdują się w centrum miasta, skąd bez problemu będą Państwo mogli dotrzeć do swojego miejsca zakwaterowania. Szczegółowe informacje na temat komunikacji miejskiej w Krakowie można znaleźć na stronie www.mpk.krakow.pl oraz www.krakow.jakdojade.pl

   

 

Polsko-Niemieckie Towarzystwo Akademickie
ul. Bronowicka 37
30-091 Kraków
Tel.: 0048/12/307 30 41
Tel.: 0048/ 518 158 901
Web: www.pnta.pl
E-Mail: info@pnta.pl
© 2016 PNTA Realizacja: Agencja Interkatywna WebProm